Alexander von Humboldt remontowany w Gdyni

Niemiecki bark Alexander von Humboldt 2 odwiedził Gdynię na początku czerwca. Chyba nikt nie spodziewał się, że wróci do niej tak szybko. Ostatniego dnia tego miesiąca powrócił, jednak nie była to kurtuazyjna wizyta. Zielony żaglowiec wszedł na przegląd techniczny do stoczni Nauta.

 

Alexander von Humboldt 2 przypłynął do Gdyni 31 maja. Cumował przy nabrzeżu Pomorskim, w miejscu zwyczajowo zajmowanym przez Dar Młodzieży. Pokład jednostki został udostępniony do zwiedzania, z czego skwapliwie skorzystały setki mieszkańców Trójmiasta i turystów.  2 czerwca bark wyruszył w dalszą podróż do St. Petersburga. W drodze powrotnej okazało się jednak, że statek ma problemy techniczne, które postanowił rozwiązać w Gdyni. W niedzielę 30 czerwca wszedł do stoczni remontowej Nauta, by skorzystać z pomocy tamtejszych specjalistów.

 

– Mieliśmy usterkę mechaniczną, z którą nie można było się uporać w morzu. Dlatego byliśmy zmuszeni poszukać pomocy w stoczni. Problem został bardzo szybko rozwiązany. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu całego zespołu stoczni Nauta – mówi Jürgen Hinrich z biura armatorskiego Alexandra von Humboldta 2.
Alexander von Humboldt 2 w drodze do stoczni Nauta / fot. Piotr Lewandowski
Alexander von Humboldt 2 w drodze do stoczni Nauta / fot. Piotr Lewandowski

W poniedziałek, 1 lipca, zielony żaglowiec opuści Gdynię i ruszy w dalszą trasę. Załoga będzie starała się jak najszybciej dotrzeć do Aalborga w Danii, gdzie już w środę, 3 lipca, rozpoczynają się tegoroczne regaty The Tall Ships Races. Życzymy powodzenia i zapraszamy do odwiedzin w polskich portach – tym razem jednak w mniej dramatycznych okolicznościach.

 

Krzysztof Romański

1.07.2019 r.
Zdjęcie w nagłówku: Piotr Lewandowski

 

 

 

Dodaj komentarz