Nieznane zdjęcia Daru Młodzieży sprzed 30 lat

Niesamowita historia! Te fantastyczne zdjęcia Daru Młodzieży przez 30 lat przeleżały w pudełku w domu australijskiego fotoreportera Nelia Johnstone’a. Wreszcie możemy je oglądać.

 

W styczniu 1988 roku Dar Młodzieży był w trakcie podróży dookoła świata. Drugim po Fremantle miastem odwiedzanym w Australii była Adelaide. Reporter tamtejszej telewizji Neil Johnstone otrzymał zlecenie zrealizowania materiału do wieczornego serwisu informacyjnego pokazującego wejście białej fregaty do portu. Latając śmigłowcem nad gdyńskim trzymasztowcem, oprócz ujęć filmowych, udało mu się też zrobić trochę fotografii. Ponieważ nie przydały się przy późniejszym montażu, wylądowały na półce. Reporter trafił na nie przypadkiem po trzech dekadach i postanowił podzielić się znaleziskiem z polskimi entuzjastami Daru Młodzieży. Dobrze się stało, bo kolekcja jest fantastyczna. Materiał jako pierwszy opublikował facebookowy profil @DarMlodziezy.

Krzysztof Romański
27.03.2018 r.

 

Zobaczcie galerię zdjęć Nieil’a Johnstone’a, które publikujemy dzięki uprzejmości administratorów profilu www.fb.com/DarMlodziezy

 

Dodaj komentarz