Papież Franciszek spotkał się z załogą Daru Młodzieży

Podczas odbywających się w Panamie Światowych Dni Młodzieży Ojciec Święty Franciszek przyjął na prywatnej audiencji delegację załogi „białej fregaty”.

 

Papież spotkał się z polskimi żeglarzami w sobotę 26 stycznia 2019 roku w panamskiej nuncjaturze apostolskiej. Oprócz młodych laureatów ogólnopolskiego konkursu płynących w Rejsie Niepodległości oraz studentów Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w audiencji uczestniczył też komendant Daru Młodzieży Rafał Szymański, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz rektorzy gdyńskiej uczelni: Janusz Zarębski i Henryk Śniegocki. Franciszek wpisał się do pamiątkowej księgi Daru Młodzieży, a w prezencie otrzymał kapitańską czapkę, olejny obraz przedstawiający „białą fregatę” i album z fotografiami z dotychczasowych etapów okołoziemskiej wyprawy.

 

Prezydent Panamy i polska pierwsza dama na pokładzie Daru Młodzieży / fot. Piotr Lewandowski / Uniwersytet Morski w Gdyni

 

W czasie postoju w porcie w Balboa pokład żaglowca odwiedził też prezydent Panamy Juan Carlos Varela, a także polska pierwsza dama – Agata Kornhauser-Duda. Goście wzięli udział w bankiecie zorganizowanym przez polską ambasadę.

 

Krzysztof Romański

27.01.2019 r.
Zdjęcie w nagłówku: Watykańskie Biuro Prasowe

 

Dodaj komentarz