Californian pod żaglami

Californian zwycięża w regatach America’s Schooner Cup

W San Diego po raz 31 odbyły się regaty America’s Schooner Cup. Doroczne zawody zwyciężył szkuner Californian. zobaczcie, jak wyglądały te efektowne wyścigi.

 

W regatach, które rozegrano 30 marca wzięło udział 11 jednostek z zachodniego wybrzeża USA. Pokonanie trasy zajęło zwycięskiemu szkunerowi niecałe 3 godziny. Californian w pokonanym polu zostawił takie jednostki, jak: Witchcraft, Scrimshaw, Legacy czy Bill of Rights. America’s Schooner Cup rozgrywane są od 1988 roku na wodach zatoki San Diego. Dochód z imprezy zasila konto fundacji Navy-Marine Corps Relief Society, która wspomaga znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych emerytowanych marynarzy.

 

Armatorem dwumasztowego szkunera urejonego Californian jest Muzeum Morskie w San Diego. Ponad 44-metrowa jednostka została wybudowana w latach 1983-84 jako replika żaglowca C.W. Lawrence z 1849 roku, który w czasach gorączki złota patrolował kalifornijskie wybrzeże tropiąc szmuglerów i statki unikające opłat podatkowych. Od 2003 roku Californian jest flagowa jednostką stanu Kalifornia. Ustawę w tej sprawie podpisał ówczesny gubernator Arnold Schwarzenegger.

 

Krzysztof Romański

9.04.2019 r.
Zdjęcie w nagłówku: Darrall Slater / źródło: San Diego Maritime Museum

 

 

Zobacz galerię zdjęć z America’s Schooner Cup 2019:

 

 

Dodaj komentarz