Kalendarz Żaglowce 2023. Duży format, piękne zdjęcia, elegancki papier

Jeśli chcesz, żeby żaglowce towarzyszyły Ci przez cały rok, mamy coś dla Ciebie! Duży format, elegancki papier i efektowne fotografie – oto najważniejsze cechy kolejnej edycji popularnego kalendarza „Żaglowce / Tall Ships 2023″ ze zdjęciami wykonanymi przez naszego redaktora Krzysztofa Romańskiego.

 

red, 25.10.2022 r.

 

Kalendarz można kupować poprzez serwis Allegro – tutaj albo OLX – tutaj.

 

Jest naprawdę duży, elegancki i miły w dotyku. Mowa oczywiście o najnowszym kalendarzu z żaglowcami z Polski i świata. Ogromny rozmiar 59 cm x 40 cm zapewnia doskonałą ekspozycję zdjęć, które wydrukowano na 13 kartach kredowego papieru o gramaturze 200 g. Kalendarz posiada białą spiralę z zawieszką i kartonowe plecki. Pakowany jest w tekturowe opakowanie zapewniające bezpieczny transport. Tyle w kwestii parametrów technicznych. A jakie jednostki można zobaczyć w poszczególnych miesiącach? Zacznijmy od okładki.

 

 

 

Na „jedynce” znalazło się lotnicze zdjęcie fregaty Gotheborg pod żaglami na pełnym morzu. Rzadko można podziwiać szwedzki żaglowiec z takiej perspektywy, a w najbliższym czasie w ogóle nie będzie można go oglądać na Bałtyku. Żaglowiec jest bowiem w trakcie wyprawy do Chin, skąd powróci dopiero w 2024 roku. Na szczęście są fotografie.

 

 

 

STYCZEŃ

 

– Na dobry początek roku wybrałem zdjęcie żaglowca Shabab Oman II na starcie The Tall Ships Races. Życzę Państwu i sobie, żebyśmy w nowe 12 miesięcy weszli z taką werwą, z jaką omańska fregata rozpoczęła regaty – opowiada Krzysztof Romański.

 

LUTY

 

W tej edycji kalendarza pokazujemy Fryderyka Chopina z innej strony – od rufy i w kontrze, na tle rozświetlonego słońcem morza i nieba.

 

MARZEC

 

Fregata Stad Amsterdam to siostra „styczniowego” Shabab Oman II. Ujęcie skupia się na dziobie z fantastycznym galionem. Zdjęcie zostało zrobione w trakcie parady żaglowców w fiordzie w okolicy Stavanger.

 

KWIECIEŃ

Nieczęsto udaje się „upolować” Generała Zaruskiego pod pełnymi żaglami – z postawionymi także topslami. W tym wypadku piękny pierwszy plan zgrał się z tłem, którym jest imponująca panorama Gdyni.

 

MAJ

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych żaglowców świata – zielony Alexander von Humboldt II z Bremerhaven – po raz pierwszy wpływa na karty naszego kalendarza.

 

CZERWIEC

 

Komendant Rafał Szymański zaordynował postawienie wszystkich żagli. Dar Młodzieży uwielbia takie sytuacje. Gdyńska fregata złapała lekki przechył, rozpędziła się i zostawiła za rufą peleton regatowych konkurentów.

 

LIPIEC

 

– Tę fotografię udało mi się zrobić przypadkiem. Wybrałem się na wycieczkę na szczyt Preikestolen w norweskich fiordach. Jakież było moje zdziwienie, gdy w pewnym momencie na wodach fiordu pojawił się majestatyczny Christian Radich – wspomina Krzysztof Romański.

 

SIERPIEŃ

Jedno z młodszych dzieci inżyniera Zygmunta Chorenia – algierska fregata El Mellah, wybudowana w 2017 roku w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku.

 

WRZESIEŃ

ORP Iskra ukazana podczas szczególnego rejsu, w którym płynęła z honorową misją powitania na macierzystych wodach fregaty ORP Tadeusz Kościuszko z prochami admirała Unruga. Jego postać została naniesiona na marsel dolny.

 

PAŹDZIERNIK

Zawisza Czarny pod pełnymi żaglami – zwraca uwagę postawiony, wypełniony wiatrem bryfok. W 2023 roku mamy nadzieję oglądać więcej takich obrazków, bo szkuner ma wrócić do regularnego pływania.

 

LISTOPAD

Pogoria na Morzu Tyrreńskim. Wprawne oko dostrzeże sylwetkę wulkanu Stromboli w tle.

 

GRUDZIEŃ

W grudniu 2023 roku posiadacze kalendarza będą mogli poczuć świąteczny klimat patrząc na nocną iluminację meksykańskiego barku Cuauhtemoc, uchwyconego podczas postoju w Willemstad na wyspie Curacao. Zwraca uwagę podświetlenie każdego z masztów na inny kolor z flagi Meksyku.

 

Wydanie jest limitowane. Cena 86 zł plus koszty przesyłki.

Partnerem wydania jest firma Navy-San.

Kalendarz można kupować poprzez serwis Allegro – tutaj albo OLX – tutaj.

Dodaj komentarz