Fryderyk Chopin

Rejs żaglowcem Fryderyk Chopin na licytacji WOŚP

Choć 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już się odbył, wciąż trwają niektóre licytacje. Na jednej z nich można powalczyć o miesięczny rejs żaglowcem Fryderyk Chopin w ramach Niebieskiej Szkoły.

 

Krzysztof Romański, 10.02.2021 r.

 

Niebieska Szkoła to ciekawy projekt edukacyjny, który od 2012 roku organizowany jest pod żaglami Fryderyka Chopina. W trakcie długiej, kilkutygodniowej wyprawy 40-osobowa grupa młodych ludzi – uczniów szkół średnich z całej Polski – staje się pełnoprawną załogą żaglowca. Podzieleni na wachty, obsługują żagle, sterują, wykonują prace bosmańskie, pomagają przygotowywać posiłki, sprzątają, poznają podstawy nawigacji – krótko mówiąc, robią wszystko, co jest potrzebne do tego, by statek mógł w dobrej kondycji dotrzeć do portu. Oprócz tego, uczestniczą w codziennych zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli. Przede wszystkim jednak uczą się życia. Na ten rok przypada jubileuszowa, 30. Niebieska Szkoła. Jej organizator, firma 3Oceans, armator brygu postanowił wykorzystać liczbową koincydencję z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Trzy razy 30! Rok 2022 to, obok 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także trzydziesta rocznica pierwszego podniesienia bandery na żaglowcu Fryderyk Chopin. To również czas, w którym jubileuszowa, trzydziesta Niebieska Szkoła płynie na pokładzie Chopina po Morzu Karaibskim. Taka kumulacja trzech trzydziestek nie mogła pozostać bez echa. Mając głęboko w sercu działalność WOŚP, postanowiliśmy w imieniu fundacji STS Fryderyk Chopin, wesprzeć Orkiestrę licytacją jednego miejsca na młodzieżowym rejsie edukacyjnym. WOŚP pomaga dzieciom w powrocie do zdrowia, my pomagamy im w pracy nad charakterem i poczuciem wartości. Niech ta wspólna inicjatywa będzie świadectwem i przykładem, że pomoc innym to wartość nadrzędna – mówi Piotr Jodkowski z fundacji STS Fryderyk Chopin.

 

 

Szczeciński bryg Fryderyk Chopin pod żaglami
Szczeciński bryg Fryderyk Chopin pod żaglami / fot. Thomas Treburn / Belle Poule

 

Co konkretnie jest do wylicytowania?

Zwycięzca licytacji lub osoba wskazana przez niego (uczeń szkoły średniej w wieku co najmniej 15 lat) popłynie w rejs w ramach 32. Niebieskiej Szkoły (od 1 października do 11 listopada 2022 roku) na trasie Malaga – Malaga (z zawinięciami do kilku portów). Cena rejsu obejmuje:
– zakwaterowanie w 3-,4-,6-, lub 9-osobowym kubryku,
– wyżywienie, na które składają się trzy posiłki dziennie oraz całodobowy dostęp do kawy i herbaty,
– opłaty portowe i koszty paliwa,
– opiekę lekarza podczas rejsu.

 

Ubezpieczenia, testy w kierunku COVID (jeśli będą wymagane), a także dojazd do i z Malagi realizowane są we własnym zakresie.

 

Licytować można tutaj. Warto się pospieszyć, bo aukcja trwa tylko do 14 lutego 2022 roku.

 

Krzysztof Romański

10.02.2022 r.
Zdjęcie w nagłówku: Krzysztof Romański

Dodaj komentarz