Z tęczowymi flagami powiewającymi na masztach cumował w Miami duński żaglowiec Georg Stage. Podczas odbywających się w tym mieście igrzysk LGBT World OutGames 2017, wspierał kandydaturę macierzystej Kopenhagi w staraniach o prawo do organizacji kolejnej edycji imprezy w 2021 roku.
Wizyta żaglowca miała na celu umocnienie wizerunku stolicy Danii jako miasta otwartego i przyjaznego środowiskom LGBT. Podczas trzydniowego postoju, między 26 a 28 maja, pokład fregaty odwiedziły tysiące osób. Miały one okazję zobaczyć wystawę „Sex and the sea”, przygotowaną przez Duńskie Muzeum Morskie z Elsinore i wziąć udział w 45-minutowym spacerze dźwiękowym. Na jego trasie można było usłyszeć morskie opowieści o miłości, intymności, żądzach i pełnych pasji romansach – od mitycznych syren kuszących marynarzy, po historię chłopca, który rusza na morze w nadziei, że nauczy się kochać kobiety, a w efekcie wychodzi za pierwszego oficera.

Georg Stage to najmniejsza fregata świata. Zbudowana w 1934 roku, w ciągu zaledwie pięciu miesięcy, w duńskiej stoczni Fredrikhavn, liczy 54 metry długości całkowitej. Armatorem jednostki jest fundacja George Stages Minde, założona w 1882 roku przez właściciela firmy żeglugowej Frederika Stage ku pamięci syna, zmarłego na gruźlicę dwa lata wcześniej. To drugi żaglowiec noszący jego imię. Pierwszy zakończył służbę z chwilą powstania następcy, co na szczęście nie oznaczało kresu jego życia. Sprzedany australijskiemu pisarzowi Alanowi Villiersowi, pod zmienioną na Joseph Conrad nazwą opłynął świat, by w końcu trafić do amerykańskiego muzeum w Mystic, gdzie można go oglądać do dziś.
Na obecnym George Stage szkolą się przyszłe kadry duńskiej floty handlowej. Trening odbywa się odpłatnie, ale nie jest to jedyne źródło utrzymania jednostki. Istotne środki pochodzą zarówno od sponsorów, armatorów, zainteresowanych dobrze przygotowanymi pracownikami, jak i z dotacji państwowej. Etatowa kadra statku składa się z 10 osób – w tym kapitana, oficerów, lekarza i instruktorów. W sezonie do załogi dołącza 70 kadetów w wieku od 17 do 21 lat.
Żaglowiec wielokrotnie odwiedzał Polskę. Jego pierwsza wizyta miała miejsce w 1974 roku na Operacji Żagiel w Gdyni. Do tego miasta powrócił jeszcze w 2006 i 2009 roku. Ponadto Zawijał też do Helu i Szczecina. Niestety, w tym roku nie weźmie udziału w The Tall Ships Races, zatem w stolicy Pomorza Zachodniego go nie zobaczymy.