KUP KALENDARZ

 

Jeśli chcesz, żeby żaglowce towarzyszyły Ci przez cały rok, mamy coś dla Ciebie! Duży format, elegancki papier i efektowne fotografie – oto sprawdzony przepis na żaglowcowy przysmak. Przedstawiamy czwartą edycję popularnego kalendarza „Żaglowce / Tall Ships 2025″ ze zdjęciami wykonanymi przez naszego redaktora Krzysztofa Romańskiego. Partnerem wydania kalendarza jest firma Navy-San.

 

Kalendarz można kupować poprzez serwis Allegro – tutaj albo OLX – tutaj.

 

Jest naprawdę duży, elegancki, miły w dotyku i ma swoją wagę. Mowa oczywiście o najnowszym kalendarzu z żaglowcami z Polski i świata. Ogromny rozmiar 59 cm x 40 cm zapewnia doskonałą ekspozycję zdjęć, które wydrukowano na 13 kartach kredowego papieru o gramaturze 200 g. Kalendarz posiada białą spiralę z zawieszką i kartonowe plecki. Pakowany jest w tekturowe opakowanie zapewniające bezpieczny transport. Tyle w kwestii parametrów technicznych. A jakie jednostki można zobaczyć w poszczególnych miesiącach? Zacznijmy od okładki.

Na „jedynce” znalazła się fotografia fregaty Dar Młodzieży w towarzystwie Iskry i Pogorii. zrobiona podczas Rodzinnego Zdjęcia Polskich Żaglowców. A co zobaczymy na kolejnych kartach?

 

STYCZEŃ

 

Na dobry początek roku rasowe zdjęcie barku Statsraad Lehmkuhl na starcie pierwszego etapu regat The Tall Ships Races 2023 z Den Helder do Hartlepool.

 

LUTY

 

Rzadko można oglądać Pogorię w takich okolicznościach, tuż po zachodzie słońca, pod (prawie) pełnymi żaglami, z iluminacją masztów,

 

MARZEC

 

Holenderski Eendracht to jeden z najszybszych współczesnych szkunerów. doskonale widać to na tym zdjęciu.

 

KWIECIEŃ

 

 

Zawisza Czarny pod pełnymi żaglami. W 2025 roku mamy nadzieję oglądać jeszcze więcej takich obrazków, bo szkuner powrócił do regularnego pływania.

 

MAJ

 

 

Jeden z najbardziej znanych polskich żaglowców – Pogoria – nie po raz pierwszy wpływa na karty naszego kalendarza.

 

CZERWIEC

 

Portugalski bark Sagres o mały włos nie znalazłby się na kartach najnowszego kalendarza. By zdążyć na zlot żaglowców w 2023 roku w macierzystej Lizbonie, gnał na złamanie karku przez Atlantyk, wracając z uroczystości 200-lecia kolumbijskiej marynarki wojennej. Wiatry mu nie sprzyjały, mocno się spóźnił, ale na najważniejszy moment imprezy – paradę pod żaglami – zdążył rzutem na taśmę. I oto jest!

 

LIPIEC

 

Dar Młodzieży zawsze 4 lipca obchodzi urodziny. Nic dziwnego, że lipiec jest u nas niejako do niego przypisany.

 

SIERPIEŃ

 

ORP Iskra ozdabia nam sierpień. W 2025 roku pod żaglami zobaczymy ją tylko w kalendarzu, bo okręt przechodzi gruntowny remont.

 

WRZESIEŃ

Fregata Shabab Oman II może pochwalić się wspaniałymi liniami herbacianego klipra.

 

PAŹDZIERNIK

 

Tak zwykle widzą Fryderyka Chopina jego regatowi rywale. Pod wodzą kapitana Bartłomieja Skwary bryg odnosi regularne sukcesy w The Tall Ships Races. Tu widoczny na starcie pierwszego etapu TSR 2023.

 

LISTOPAD

 

To debiut w naszym kalendarzu. Jeszcze nigdy nie pokazywaliśmy tutaj portugalskiej karaweli Vera Cruz. Na fotografii prezentuje się pod pełnymi żaglami tuż obok słynnej twierdzy Belem w Lizbonie.

 

GRUDZIEŃ

 

 

W grudniu 2025 roku posiadacze kalendarza będą mogli poczuć świąteczny klimat patrząc na nocną iluminację peruwiańskiego barku Union, uchwyconego na tle katedry w Maladze, w trakcie swojej pierwszej podróży dookoła świata w Maladze.

 

Wydanie jest limitowane. Cena 92 zł plus koszty przesyłki.

Partnerem wydania już tradycyjnie jest firma Navy-San.

 

Kalendarz można kupować poprzez serwis Allegro – tutaj albo OLX – tutaj.