Kapitan Rafał Szymański komendant Daru Młodzieży

Wychowanie przez żagle. Porozmawiajmy o sail trainingu

Jak przyciągnąć jeszcze więcej młodych ludzi na pokłady żaglowców i jachtów? Co zrobić, by więcej instytucji dostrzegło korzyści z wychowania przez żagle? Do dyskusji o przyszłości sail trainingu w Polsce włącza się nowy prezydent STAP (Sail Training Association Poland), którym w tym roku został kapitan Rafał Szymański. Komendant Daru Młodzieży zaprasza w dniach 26-27 listopada na konferencję do Gdyni.

 

Publikujemy list, który otrzymaliśmy od prezydenta Sail Training Association Poland, kapitana Rafała Szymańskiego:

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Sail Training Association Poland zapraszam na IV Konferencję STAP, która odbędzie się w Gdyni w sobotę i niedzielę 26-27.11.2022. Temat konferencji brzmi: „Sail Training w Polsce – patrzymy w przyszłość”.

Konferencja skierowana jest głównie do tych, którzy aktywnie organizują i działają na rzecz polskiego sail trainingu, ale także do tych, którzy chcą w taką działalność dopiero się włączyć. Prelegentów dobrano spośród osób zaangażowanych w organizowanie różnych form „wychowania poprzez żagle”, a są to, miedzy innymi:

  • Tomasz Maracewicz („Dar Młodzieży”),
  • Piotr Kulczycki (3Oceans),
  • Jarosław Goliński („Belfer”),
  • Andrzej Walczak („Empatia Polska”).

Przewidujemy też moderowane open forum dotyczące przyszłości sail trainingu w Polsce i roli STAP.

Koszt udziału w Konferencji dla członków STAP (którzy opłacili składki za 2022 rok) to 100 PLN (lub 300 PLN z noclegiem), zaś dla pozostałych uczestników to odpowiednio 300 PLN lub 500 PLN (z noclegiem). W cenie ujęte są: lunch oraz kawa i napoje w trakcie obrad oraz kolacja, nocleg w hotelu, noc 26/27 listopada (miejsce w pokoju 2-os.). Jest również możliwość zarezerwowania noclegu 25/26 listopada – za dodatkowa opłatą.

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji o konferencji osobom potencjalnie zainteresowanym tematem, szczególnie niebędących członkami STAP-u. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy sail trainingu i z przyjemnością powitamy nowych członków Stowarzyszenia.

Szanowne Koleżanki i Koledzy! Ponieważ ostatnia konferencja nie odbyła się z powodu braku zainteresowania, uprzejmie prosimy o jak najszybsze mailowe zgłoszenia uczestnictwa na adres: pogoria@pogoria.pl, tak żebyśmy mogli niezwłocznie oszacować liczbę uczestników i dokonać niezbędnych rezerwacji oraz przygotowań.

Do zobaczenia w Gdyni!

 

Fotografia w nagłówku: Krzysztof Romański

Dodaj komentarz