Rosyjski bark Sedov we mgle

The Tall Ships Races 2020 odwołane

Tego się należało spodziewać. Regaty The Tall Ships Races w tym roku nie odbędą się. Sail Training International ma za to plan na mega regaty w przyszłym roku.

 

Porty, które w lipcu i sierpniu miały gościć żaglowce podczas zlotów: Lizbona, Kadyks, A Coruna i Dunkierka, zostaną dołączone do grona gospodarzy The Tall Ships Races 2021. Tym samym w przyszłym roku „tolszipy” odwiedzą aż 9 miast. Po pierwszej połowie, którą zaplanowano na Bałtyku (wśród gospodarzy jest Szczecin), flota uczestników pożegluje do:

 

Dunkierki (Francja) – 12-15 sierpnia 2021;
A Coruny (Hiszpania) – 26-29 sierpnia 2021;
Lizbony (Portugalia) – 2-5 września 2021;
Kadyksu (Hiszpania) – 9-12 września 2021.

 

– Decyzję, by przełożyć The Tall Ships Races 2020 podjęliśmy z wielkim smutkiem, ale bezpieczeństwo odwiedzających, uczestników i wszystkich zaangażowanych w organizację jest w tej chwili najistotniejsza – powiedział Ross MacDonald, przewodniczący Tall Ships Races International Ltd.

 

Przypomnijmy, że wcześniej odwołano już inne wydarzenia żaglowcowe w Europie: Sail Bremerhaven, Hanse Sail, Sail Amsterdam, o czym informowaliśmy na naszych łamach. W czerwcowych terminach nie odbędą się też Baltic Sail Gdańsk (planowana nowa data to początek września) oraz Dni Morza w Szczecinie (mają się odbyć 28-30 sierpnia).

Krzysztof Romański

24.04.2020 r.
Zdjęcie w nagłówku: Valery Vasilevsky

 

Dodaj komentarz